Nowe oblicze starówki cd.

26 Kwietnia 2013 22:29

Szanowny Panie Prezydencie

Rozumiejąc Pana zapracowanie przejdę od razu do kolejnych moich propozycji:

Po przebudowie pl. Magistrackiego wiem, że rzeźba nagiej kobiety w fontannie, zostanie usunięta. Proponuję przenieś tą piękną rzeźbę do Parku w Rusinowie i posadowienie jej na dużym głazie przy jednym ze stawów. Wzorem Kopenhagi my też możemy mieć swoją syrenkę.

Na jednej z kamienic w Rynku znajduje się wieża zegarowa z nieczynnym zegarem. Widziałem jak wiele osób zerka na tarczę w nadziei, że przeczyta aktualną godzinę. Budynek, w którym jest ów zegar, należy do wspólnoty mieszkaniowej i jak rozumiem nie stać jej mieszkańców na naprawy, konserwację i regulację tego pięknego zegara z pozytywką. Wysokie koszty dla wspólnoty mogą okazać się niewielkie dla gminy. Byłoby pięknie gdyby znów ten zabytkowy i zaczarowany zegar ponownie tchnął życie w to piękne miejsce.

 Idzie wiosna, więc znów nasze parki zaczną odwiedzać wałbrzyszanie. Tak sobie myślę, że byłoby cudnie zobaczyć harcujące beztrosko rude wiewiórki, ku uciesze małych, większych i największych wałbrzyszan. Taki właśnie widok zapamiętałem z pobytu w Londynie, Paryżu, Berlinie, jak też w Cieplicach. Wiem, że najstarsi wałbrzyszanie pamiętają te przemiłe stworzonka. Sam, jako dziecko również widziałem jak skakały po drzewach wokół szpitala im. Św. Barbary przy ul. Batorego. Myślę, że zakupienie kilku par tych sympatycznych zwierzątek i wypuszczenie ich do kilku naszych parków zapewne nie zrujnuje budżetu miasta, a niebywale uatrakcyjni pobyt w tych miejscach.

 Pozdrawiam Zb. M

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *